למה חשוב שיהיה לכם אי למטבח?

במטבח החלומות שלנו מן הסתם נרצה שיהיה חלל רחב ידיים, מלא במקומות אחסון, משטח עבודה וכמובן, איך לא...? אי מרשים במרכז. כי בין שאנחנו מתחברים לסגנון הכפרי והחמים שבו משטחי העץ הגסים והפרזול המעוטר מככבים, ובין שאנו מי שילכו שבי אחר המטבח המודרני בעל הגוונים המונוכרומטיים הנקיים, והידיות האינטגרליות, הרי שנרצה אי למטבח, שהוא בבחינת פסגת חלומנו.

מטבח עם אי – יתרונות

אי למטבח טומן בחובו יתרונות רבים, אסתטיים ופרקטיים כאחד. האחסון הוא אחד הדברים המשמעותיים ביותר בחלל הביתי בכלל, ובאזור המטבח בפרט. כשאנו מדברים על איחסון הרי שכלי האוכל, כלי הבישול, סירים מחבתות, מוצרי מזון, מכשירי חשמל קטנים ועוד חפצים צריכים להיות בהישג יד בעת הבישול והאפייה. לכן אם במטבח שלכם אין מספיק ארונות, אז כדאי לתכנן את האי כך שיכיל שטחי אחסון נוספים על פי הצורך שלכם בעזרת מגירות, ארונות ומדפים. בנוסף, אי למטבח יכול להאריך משמעותית את מרחב העבודה שלכם ולהפוך את מלאכת הבישול לנוחה ויעילה הרבה יותר. כי לרוב השטח שנותר לנו בין הכיור, הכיריים, מתקן המים, מכונת הקפה ויתר החפצים המונחים על המשטח, לעיתים הופך למצומצם מאוד. לכן מטבח עם אי הוא מטבח בו ניתן לשלב משטח עבודה רחב יותר.

עיצוב אי למטבח

מה שהופך את האי במטבח למיוחד הוא עצם היותו בודד. ניתן לגשת אליו אם כן מכל הכיוונים וזוהי הסיבה שחשוב לתכנן אותו כך שבכל אחד מצדדיו תראה חזית יפה ואתסטית. עומקו של האי יחושב לפי שני מרכיבים: האחד, גודלו של המקום הקיים עבורו. והשני, מהן הפונקציות שנרצה להשתמש בהן בתוך האי. יש לזכור כי האי אינו רק מקום לקישוט ויש לו תפקיד חשוב. לכן אם אין במטבח הרבה ארונות לאחסון, נעדיף להשתמש באי כמקור אחסון נוסף ולא כמקום ישיבה. לעומת זאת, במטבח גדול עם מספר רב של ארונות יכול להפוך האי למקום התכנסות עבור בני המשפחה. כמו-כן, ניתן לפתור את בעיית המקום המצומצם על ידי מיקום הכיור או הכיריים על האי עצמו, וליצור משולש עבודה פונקציונאלי במיוחד של מקרר, כיור וכיריים.

דלפק – האם הוא עדיף

רבים סבורים שבחללים קטנים לא ניתן לתכנן מטבח עם אי, אך האמת היא שבמקרים רבים דווקא מדובר בתוספת משמעותית וכמעט הכרחית. אי קטן יכול לשמש כתוספת לשטח עבודה ולמקום אחסון יקר ערך. דלפק למטבח לעומת זאת שונה מאי בכך שהוא בעצם שולחן ארוך וצר, או מדף לצורך העניין, שדיירי הבית יכולים לסעוד עליו משני צדדיו, במידה ומדובר במשפחה שאינה גדולה במיוחד. בכל מקרה מומלץ מאוד לפני שממקמים את האי במטבח, למדוד היטב את החלל ולבחור אי למטבח שיהיה בפרופורציות המתאימות ביותר עבורכם. אצלנו, בדופז, אנחנו מציעים בין היתר שירות עיצוב והתאמת האי למטבח קיים. כך שאם אתם רוצים להוסיף אי למטבח שלכם, או אפילו לחדש את כולו. נשמח לעמוד לשירותכם ולבצע עבודה איכותית ומרשימה שתשאיר הרבה פיות פעורים.