הגידול ברמת החיים הביא גם להגדלתו ועיצובו המרשים יותר של מרחב המגורים שלנו. בנוסף לעלייה ברמת החיים החל להתפתח טרנד קולינארי שכתוצאה ממנו אנשים רבים מבלים שעות רבות, ומשקיעים משאבים רבים, במטבחים הביתיים שחלקם הפכו לממש מטבחים מפוארים, כדי להביא לידי ביטוי את הכישרון הקולינארי שלהם. המטבח הפך אם כן לליבו של הבית, ומכאן ברורה שאיפתם של רבים להשקיע בבנייתו ובעיצובו עם כמה שיותר מאמצים, ובהחלט כמות נכבדה של כסף. היום אם כן הולכת וגוברת הדרישה לעיצובם של מטבחי יוקרה.

מהו מטבח יוקרה?

התשובה היא הסטנדרטים הגבוהים של איכות החומרים, העיצוב המושקע בתמונה הגדולה,הירידה לפרטים הכי קטנים, התחכום חסר הפשרות והגימורים המלוטשים ביד אומן המשולבים בטכנולוגיית ייצור מתקדמת.
מטבחי יוקרה מתחילים מחומרי גלם אם כן, שהם לא רק מרשימים מבחינה אסתטית, אלא גם עמידים. דוגמה לכך היא ציפוי הננו שהינו חומר חדש יחסית, הנמצא בשימוש בשנים האחרונות בשוק. זוהי שכבת ציפוי ממשפחת הפולימרים, שהינה חלקה לגמרי ועמידה מאוד מפני שריטות, היא גם עמידה בפני נזקי חומרי הניקוי, לא משאירה סימני אצבעות עליה, וגם עשויה מחומר אנטיבקטריאלי. מטבחים יוקרתיים יתהדרו בציפוי הזה שישמר את איכותם לשנים רבות.

מטבחי יוקרה בעיצוב אישי

מטבח יוקרתי עשוי בהחלט להיות מותאם אישית למי שמזמין אותו. העיצוב האישי יכול לכלול ארונות על פי הזמנה שיותאמו לצרכי המזמין ולטעמו האישי. ואכן כשבונים מטבח, ובמיוחד כזה נוגע לתחום של מטבחים מפוארים, צריך לקחת בחשבון את העיצוב הכולל של הבית. כך למשל לא נבנה מטבח מודרני בשעה שכל הבית מעוצב בסגנון כפרי, כי אז המטבח יבלוט ולא דווקא באופן שיחמיא לעיצוב שלו או של הבית. לחילופין, הוא עלול להאפיל בעיצוב שלו על שאר חלקי הבית מה שיצור קונטרס עיצובי לא נעים. מטבחים יוקרתיים מתאימים יותר לבתים שעיצובם הוא עיצוב מודרני בקווים נקיים.
כמו-כן, מטבחי יוקרה מחייבים שגם מוצרי החשמל והאבזור שבהם יהיו יוקרתיים בהתאם למטבח. מוצרי החשמל ראוי להם שיהיו המילה האחרונה בתחומם, מכונת הקפה מעוצבת כראוי, שהמקרר יהיה בצבע תואם ובגודל נכון, מסחטת המיץ, הקומקום או בר המים, כל אלו ועוד אמורים להשלים את האמירה העיצובית שלנו.

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים

כשזה נוגע למטבחים, ובמיוחד מטבחי יוקרה, צריך לתת את הדעת על שורה ארוכה של היבטים הנוגעים אליהם. כלומר, לא רק הארונות והרהיטים האחרים אלא גם המאפיינים הספציפיים של כל פריט. מהסיבה הזו, מוצרי פרזול שונים, דוגמת ידיות, יכולים לחולל שינוי משמעותי. עלותם אינה גבוהה במיוחד והוספה שלהם רק מוסיפה ליוקרתו של המטבח.
היבט נוסף שיש להתייחס אליו הוא התאורה. השימוש בתאורה מתאימה שתבליט ותדגיש את מה שחשוב לנו תתרום כאן למראה היוקרתי והמפואר.