לתכנן מספיק מקומות אחסון בבית הוא אתגר לא קטן, הדבר הופך חשוב במיוחד בעקבות הבניה החדשה והצפופה של רוב הדירות כיום. שהרי כיום רוב הבתים שלנו מאופיינים בחדרים קטנים, היוצרים מצב בו לעיתים הכנסתו של ארון לחדר הופכת לכמעט בלתי אפשרית. לכן רכישתו של הארון המתאים, ותיכנונו הנכון, כדי שיתאים לצרכינו היא חשובה במיוחד. שהרי בואו נודה על האמת ארון הוא לרוב רהיט שאנו איננו נוטים להחליף לעיתים קרובות. אז במה כדאי להתמקד כשאנו תרים אחר הארון הנכסף, בואו נבדוק אם כן מהם הדברים שצריך לקחת בחשבון בעת תיכנונו, ולמי מתאימים ארונות הזזה ומה היתרון הגלום בהם.

תכנון פנים של ארון

בעיקרון תכנון פנים הארון צריך להתאים כאמור לצרכים שלכם. קחו לדוגמה את הבגדים התלויים שלכם. אז נכון הם תופסים מקום בארון אבל אף אחד מאיתנו לא רוצה להגיע לאירוע או לחילופין לעבודה בבגדים מקומטים. לכן מקומם של הבגדים התלויים חשוב במיוחד, וכדאי לבדוק כמה בגדים לתלייה באמת יש לכם ולהתאים את הארון לכך. בעת התיכנון כדאי שתקחו בחשבון גם אם הבגדים שלכם הם בגדים קצרים או ארוכים, על מנת למקם את מוט התליה במקום הנכון.
מגירות הן מאוד שימושיות ונחוצות, בעיקר כשהדבר נוגע לתחום ההלבשה התחתונה, לכן מומלץ לתכנן בהתאם. גם מקומם של המדפים לא נפקד כאן, וחשוב לבדוק כמה ערמות מקופלות של בגדים יכול לשאת כל מדף, והאם אתם מעוניינים שיהיו לכם שתיים או שלוש ערמות כאלו בכל מדף. כדאי שתחליטו גם אם הנעליים שלכם יכנסו לארון או שלחילופין יש לכם מקום איחסון אחר עבורם. במידה וכן תחליטו לאחסן נעליים בארון הרי שמומלץ לדאוג למדפים מתאימים לכך, בתחתית הארון.

היתרונות של ארונות הזזה

הנטייה היום היא להזמין ארון שיעוצב באופן המיועד לנצל את מלוא החלל בצורה המקסימאלית ביותר. רצוי לדאוג להכניס אותו לנישה מתאימה, אם ישנה כזו, כך שיתפוס פחות מקום. בחירה בדלתות הזזה היא לא רק בחירה אסתטית, אלא גם ובעיקר פונקציונאליות. הסיבה לכך היא שבדלתות הזזה קיים ניצול מקסימאלי של החדר. לכן ארונות הזזה מתאימים בין היתר לכל מי שיש לו בעיית מקום בחדר, ורוצה להכניס ארון שיאפשר לו פתרון אחסון מעולה במרחב קטן יחסית, בכך שפתיחת דלת הארון אינה צורכת מקום נוסף.
יתרון אחר הוא מבחינת העיצוב, כאן ניתן להבחין כי מאחר ודלת ההזזה עשויה כמקשה אחת, קיימת אפשרות לעצב אותה במגוון דרכים, ואפשר לשלב בה מספר מרכיבים כגון מראה או זכוכית.
יתרון חשוב ביותר מתגלם בנושא הבטיחות. כאשר מדובר בבטיחות הרי שבכל הנוגע לארונות הזזה אין כאן סכנה לטריקתה של דלת בפרצופו של מישהו או לחילופין מצב של התנגשות בפינות הדלתות. מכאן שארונות עם דלתות הזזה יכולים להיות פתרון טוב במיוחד עבור חדרי ילדים.

גורמים נוספים שיש להתחשב בהם

הימצאותם של עצמי תאורה תלויים בתקרת החדר, או מאורר תקרה, כמו גם מזגן התלוי על אחד הקירות הם משמעותיים ביותר כשאנו חושבים על ארונות הזזה. לא פעם ישנם מצבים בהם תאורת תקרה יכולה להתנגש עם דלתות הארון, במידה ולא מדובר בארון הזה, וכך גם לגבי מזגן.
כמו כן אין צורך להתלבט בין הצבתה של טלויזיה בחדר לבין הכנסתו של ארון. זאת מחר וכיום נמצאים בשוק ארונות הזזה בהן ניתן להתקין טלויזיה באופן מובנה. כך אפשר לצפות בתוכניות האהובות עליכם מהספה או המיטה, ועדיין להנות מיתרונותי האחסון של הארון בחדר. הדרך לעשות זאת היא באמצעות שילובה של מראה אמצעית עם יכולת למנגנון רחף אשר יאפשר את העלמת הטלויזיה ברגע שהיא מכובה, ובכך היא למעשה נטמעת בזכוכית שבארון.
אין ספק כי ארון הזזה עם טלויזיה הוא בטיחותי במיוחד כאשר מדובר בשימוש בחדר ילדים, משום שהטלויזיה מחוברת לדלתות הארון, ובעצם מונעת את סכנת נפילת המכשיר על הילדים במקרה של התקלות או מגע מקרי בעת משחק. חשוב מאוד לדאוג שבארונות הזזה עם טלויזיה יהיה התקן עינית לשלט, וכן שהארון יהיה מותאם לגודלו של המסך כך שיהיה ניתן לחבר אל המכשיר את כל החיבורים הקשורים באופן סמוי ולא בולט לעין.

להחביא את הארון

כדי להפוך את הארון לחלק אינטרגלי מהחדר ישנה אפשרות בה הארון יכול להיות נסתר במיוחד ולהתמזג עם קירות החדר, אפשרות אחרת היא שהארון יכול להיות נסתר חלקית, באופן בו קווים נקיים וידיות לא יעמיסו על שילוב הארון בחלל החדר. דרך אחרת להסוואה היא בחירה בידיות מוסוות, אשר מעבר לעובדה שהן שומרות על גימור נקי ואתסטי, הן מונעות מצב של התקלות בידיות. ארון הזזה במקרה כזה יאפשר לכם להחביא ביתר קלות את הארון.

אז למי באמת מתאים ארון הזזה? בעיקרון לכל מי שרוצה פתרון אחסון מקסימאלי ועדיין רוצה לרכוש רהיט שיעשה שימוש בכל החלל.