ארון הזזה לילדים
ארונות ילדים
14/06/2018
מטבחים 2019
8 הטרנדים החמים ביותר בעיצוב מטבחים ל2019
23/07/2018
Show all

ארון הזזה או דלתות

ארון פינתי משולב הזזה ופתיחה זכוכית

גם ארון פתיחה, גם ארון הזזה וגם ארון פינתי

מאמר זה עוסק בהשוואה בין ארונות הזזה לארונות פתיחה. לכל סוג ארון יש את היתרונות והחסרונות שלו, ומאמר זה יסייע לקורא לבחור בארון המתאים לו ביותר, לפי צרכיו.

מרחב פתיחה לדלת – אם יש לכם מעט מקום בחדר לפתיחת הדלת, אז ארון הזזה הוא הארון האידיאלי בשבילכם.

גמישות במיקום הארון – אם אין לכם אפשרות למקם את הארון בתקרה ישרה (לדוגמא בעליית הגג), אתם חייבים לרכוש ארון עם דלתות פתיחה, כי ארון הזזה דורש משטח ישר שעליו מתקינים את מסילת הדלת.

עומק הארון – מסילת דלת ההזזה בארון הזזה גוזלת כ-10 ס"מ מנפח האחסון של הארון. לדוגמא, אם הארון הוא בעומק סטנדרטי של 60 ס"מ אז בארון הזזה, מנגנון הזזה יגזול כ-10 ס"מ מעומק הארון, כך שישארו כ-50 ס"מ לאחסון. בארון עם דלתות פתיחה, אין בעיה כזאת, וכל חלל הארון נשמר לצורך אחסון.

חומרים ושילובים בארון – ארון הזזה הוא האידיאלי לשימוש בחומרים אחרים, חוץ מעץ. למשל זכוכית, מראה, אלומיניום, גרניט ועוד.

עיצוב הארון – אם אתם בקטע של ארון קלאסי, ואלגנטי ללא קישוטים מיותרים, ארון פתיחה הוא האידיאלי בשבילכם. אם אתם מעוניינים לצבוע את הארון, להוסיף לו תאורה ועוד דברים שיקשטו את הארון ויהפכו אותו לרהיט המשפר את מראה החדר, ולא רק רהיט המשמש כפתרון אחסון, ארון הזזה הוא הארון האידיאלי בשבילכם.

עיצוב תאי האחסון – בארון פתיחה יש הגבלה בעיצוב התאים. הסיבה לכך היא שכמות הדלתות בארון שווה לכמות התאים, בנוסף דלתות הארון יושבות על הציר של הדלת, כך שיש קשר ישיר בין רוחב הדלת לרוחב הארון. לא ניתן, למשל, לעצב ארון פתיחה בעל דלתות ממש רחבות, משום שצירי הדלת לא יעמדו במעמסה וישברו. בארון הזזה ניתן לעצב את התאים בצורה גמישה הרבה יותר.

ארון פינתי משולב הזזה ופתיחה זכוכית

גם ארון פתיחה, גם ארון הזזה וגם ארון פינתי

בשני סוגי הארונות, ארון הזזה וארון פתיחה, אפשר לשלב מנגנוני טריקה שקטה.

במידה ותרצו לשלב טלוויזיה בארון שלכם, הדבר אפשרי בשני סוגי הארונות אך אנחנו ממליצים על רכישת ארון טלוויזיה, שהוא בעצם ארון הזזה עם טלוויזיה המוטמעת באחת מדלתותיו.

אם אתם מתלבטים איזה ארון כדי לכם לקנות, רצוי שתתייעצו עם מומחים. אצלנו בדופז, צוות של מומחים יסייע לכם לקנות את הארון האידיאלי שעונה על כל הצרכים שלכם.