ארון הזזה עם מראה
ארון הזזה עם מראה
10/06/2018
Show all

ארון הזזה סנדוויץ?

ארון הזזה סנדוויץ

אם הגעתם לפה אתם כנראה מחפשים ארון הזזה סנדוויץ או שתהיתם פעם מאיזה עץ בנויים ארונות. העץ ממנו מורכבים הארונות, חשוב מאוד משום שהוא משפיע רבות על איכות הארון ועל היכולת שלו להיות בשימוש לאורך זמן. ישנם מספר סוגי עץ בשוק. אנחנו נדון בארונות מסנדוויץ, עץ מלא ומלמין.

ארון הזזה סנדוויץ

ארון הזזה סנדוויץ הוא כזה המורכב משכבות דקות של עץ המודבקות אחת לשנייה, באמצעות דבק. החסרון הגדול של ארון הזזה סנדוויץ, הוא שהארון – הבנוי מלוחות גדולים, נוטים להתעקם ולהתעגל עם הזמן. בניגוד למטבחים, שאותם בונים מלוחות יותר קטנים, ששם חומר הסנדוויץ מתאים בדיוק. ארונות הזזה בנויים מלוחות גדולים, לכן השיטה של בניית ארון ההזזה מסנדוויץ אינה טובה משום שהסנדוויץ עלול להתעוות ולפגוע ביכולת הארון לשרת את אנשי הבית לאורך זמן.

 

לוח סנדוויץ

עץ סנדוויץ, הידוע גם כבירצ'

ארון הזזה עץ מלא

בנוסף לארון הזזה סנדוויץ, ישנה אפשרות לייצר ארונות הזזה מעץ מלא. ארונות העשויים מעץ מלא הם ארונות שעשויים מלוחות עצים שנוצרו ישירות מהעץ כפי שהוא נכרת. העצים הנפוצים בהם משתמשים הם אלון, אורן, ארז, אשוח ועוד. עץ מלא אמנם נותן מראה של יוקרה לרהיטים, ביחס לסוגי עץ אחרים וללוחות סנדוויץ ומלמין אך יש לו מספר חסרונות. עץ מלא הוא עץ חיי הנוטה להתרחב ולהתכווץ לפי עונות השנה והטמפרטורה. עץ מלא עלול להתבקע, ולעשות נזק רב לארונות הזזה. עץ מלא חשוף לנזקים של רטיבות והוא חשוף לקרינת UV. בנוסף, עץ מלא, לעיתים, עלול להוציא שרף אשר אינו נעים למגע וריח.

 

לוח עץ

לוחות עץ מלא לאחר עיבוד

ארון הזזה מלמין

אחד החומרים העדיפים לייצור ארונות הזזה הוא מלמין. ארון הזזה מלמין נחשב איכותי יותר מארון הזזה סנדוויץ. מלמין משמש לציפוי לוחות של רהיטים, מלמין לרוב משמש לציפוי של שבבית דחוסה. מלמין הוא חומר חזק ועמיד מאוד, אפילו בחשיפה לשמש. חשוב מאוד שאיכות המלמין תהיה גבוהה, כי מלמין באיכות נמוכה לא יהיה עמיד ברטיבות, ובעצם לא יהיה מסוגל לספק את ההגנה על הארון, כפי שמצופה ממנו. איכות המלמין נמדדת בין היתר בדחיסות, דבקים, קליברציה וסוג העץ.

 

לוח מלמין

לוחות מלמין חשופים

אז מה זה פורמייקה?

פורמייקה משמשת לייצור וציפוי של רהיטים. הפורמייקה עשוייה מנייר קראפאט שנספג בדבק פנול או מלמין בטמפרטורה גבוהה. פורמייקה היא חומר חזק ועמיד ועוביו עד 30 מילימטר.

פורמייקה

מניפת גווני הפורמייקה

במה אנחנו משתמשים?

אנחנו בדופז יכולים ליצר ארון מכל סוג ומכל חומר שתרצו. אך אנחנו בעיקר ממליצים ארונות הזזה הבנויים ממלמין. נכון, למלמין נוצר שם לא טוב בעבר, אך השנים עברו והפיתוחים בתחום השתכללו. כך שהמלמין שלנו הוא החומר הטוב ביותר לייצור ארונות הזזה בהתחשב בכל השיקולים. מיותר לציין שהמלמין שלנו הוא הטוב ביותר בשוק, מיובא מגרמניה ומיוצר בתהליך חדשני ומיוחד, ללא דבקים רעילים, הלוחות עשויים מ-80% עץ אורן, ו-20% עץ בוק. אקולוגיים בתקן הירוק, בעלי בעלי עמידות לשריטות, מאופיינים בקליברציה גבוהה ועשויים מחומר טבעי.