מטבח לבן מבריק
עיצוב מטבחים מודרניים
25/11/2018
ארון פינתי בהתאמה אישית
ארונות בגדים
08/12/2018
Show all

עיצוב חדר ארונות

חדר ארונות עץ וזכוכית

חדר ארונות המעניק עומק של יוקרה לבית

המודעות הגוברת לעיצוב וכניסתם של חדרי ארונות לחלל הבית, למרות העובדה כי בתים ודירות בגודל סטנדרטי אינם יכולים להכיל את אלו בגודל ההולם את הצרכים המשפחתיים, מחייבת עיצוב חדר ארונות באופן הולם. אז כיצד מתמודדים עם האתגר של המקום הצר, ומהם הצרכים החיוניים ביותר בהם יש להתחשב בעת עיצוב כזה.

תכנון חדר ארונות

ישנם כמה פרמטרים חשובים שצריך להתמקד בהם כאשר אנו מתכננים עיצוב חדר ארונות. הראשון הוא ההחלטה שלנו מה צריך להיות מאוחסן בחדר הארונות? במהלך התכנון רצוי לערוך מיפוי של הפריטים האמורים להיות מאוחסנים בחלל החדר כדי לתכנן באורח נכון את החלוקה למדפים/תלייה וכן את הגבהים השונים של מתקני האחסון.

ברוב המקרים יהיה דרוש ארון בגדים אחד אשר לפחות יהיה בו גם מספיק מקום לאחסון נוח ומרווח של נעליים. בנוסף, אם צריך לתלות מעיל או בגדים אחרים הדורשים תלייה ובמידה והם ארוכים מאד הרי שצריך לייעד לצורך כך אזור תלייה ולדאוג לכך שלא יהיו מתחתיו מדפים. במידה וצריך גם להניח בחדר הארונות חפצים קטנים, אז כדאי להניח אותם בתוך מגירות על מנת שלא ילכו לאיבוד או ייפלו ממקומם. רצוי לעשות שימוש במתקני פרזול מתקדמים, על מנת להקל על השימוש בחדר הארונות כמו מגירות או סלסילות נשלפות. וכן מגירות עם חלוקה פנימית לאחסון פריטים קטנים, מגירות עם חזית שקופה המקלה על ההתמצאות בארון, מתקנים לתליית עניבות, מתקנים ייעודיים לתליית מכנסיים ועוד.

חדר ארונות עץ וזכוכית

חדר ארונות המעניק עומק של יוקרה לבית

עיצוב חדר ארונות – עדיף בלי חלון

אם אתם מתלבטים באיזה חדר למקם את חדר הארונות שלכם , והיכן. הנה כמה טיפים נוספים. כדאי שתדעו כי לא רצוי שיהיה חלון בחדר הארונות כדי למניעת כניסת אבק וקרינה שמש ישירה על הבגדים. במקביל מומלץ להקפיד על תאורה טובה, כזו המדמה אור יום. במידה והמרחב מאפשר זאת, כדאי לחשוב בעת עיצוב חדר ארונות על הצורך לשלב אי במרכזו של החדר הארונות. היכול לשמש להנחה ו/או קיפול של בגדים. מתחת לאי ניתן לשלב מגירות לניצול נכון של המרחב. כמו-כן, רצוי למקם את חדר הארונות בין חדר השינה לחדר הרחצה, לשימוש נוח יותר, ובמידת האפשר מומלץ לשלב גם מראת גוף והדום.

אין ספק כי כיום חדר הארונות לא מיועד אך ורק לשם אחסון בגדים. ולכן בעת עיצוב חדר ארונות מומלצת מחשבה תכנון מקדים מאחר והחדר הזה יכול להפוך להיות מחסן, וניתן למקם בו את כל הפריטים או החפצים שלא נמצאים בשימוש על בסיס יומיומי, כמו מזוודות, תיקים ועוד. כל אלו לא צריכים לקבל מקום באזורי אחסון נגישים יותר. במקביל, ישנם דברים שאנו מעדיפים כי יהיו נוחים לשליפה, בעוד אחרים צריכים להיות הרחק מהישג יד של ילדים, במדפים גבוהים או מאחורי דלתות.