ארון פינתי בהתאמה אישית
ארונות בגדים
08/12/2018
מטבח לבן מודרני
מטבח מעוצב
22/01/2019
Show all

איך לתכנן ארון בגדים?

ארון פתיחה זכוכיות

ארון פתיחה עם מדפי זכוכית

אתם מכירים את זה? קמתם בבוקר, לא מצאתם מה ללבוש וזרקתם הכל מחוץ לארון כי הייתם בלחץ של זמן ואיכשהו גיליתם כי הבלאגן שוב בא לגור אצלכם. איזו תכנון פנימי של הארון תתאים לכם? ומהו אותו סידור פנימי שיעזור לכם לשמור על ארון מסודר ונוח? כל התשובות כאן.

איפה מתחילים?

לפני שקונים ארון בגדים, חשוב לחשוב על תכנון הארון ועל סידורו. ברור שסידור בגדים יעיל מתחיל קודם כל בארון יעיל. למה הכוונה? לארון כזה המכיל אביזרים ופונקציות שחוסכים לכם זמן ומאמץ, והוא בעל חלוקה פנימית נכונה המנצלת את גודל הארון באופן המיטבי ביותר.

חלוקה פנימית נכונה

מהי חלוקה פנימית נכונה? הכוונה לדאוג לכך שלכל סוג פריט לבוש בארון שלכם יהיה את המקום הייעודי לו. כך שמה שתחפשו אחריו, לא משנה כמה בלחץ תהיו, יימצא כהרף עין.

קחו לדוגמה את הבגדים התלויים שלרוב כולנו מתלוננים על כך שהם תופסים מקום בארון, ושלרוב הם מכווצ'צ'ים יחד עם כל הבגדים, כך שלא פעם אנו מגיעים לעבודה עם בגד מקומט שנראה כמו סוג של סמרטוט. את הבגדים התלויים מומלץ להציב בחלקו העליון של הארון, ולהקצות להם מדף אחסון מיוחד שמתחתיו מוט תלייה, אשר יקל עלינו את הגישה.

במגירות תוכלו לאחסן את הבגדים התחתוניים ועוד כמה פריטים, כמו צעיפים וכובעים, ובכך להשיג סידור פנימי יעיל. אולם אם ברשותכם מגירות שרוחבם עולה על 90 ס"מ, הרי שאז מומלץ לחצות אותם בעזרת הוספתה של דופן פנימית, שתספק לכם חלוקה פנימית יעילה יותר.

ארון פתיחה זכוכיות
ארון פתיחה עם מדפי זכוכית

על המדפים בארון אנו לרוב מניחים את הבגדים המקופלים. במידה ורוחב המדף שלכם הוא באזור 90 ס"מ, הרי שתוכלו להניח בתוכו שלוש ערמות מקופלות של בגדים. לכן, לא כדאי במקרה הזה להוסיף בתוכו דופן אמצעית לאורך הארון, כי זו תשאיר לכם אפשרות להנחת שתי ערימות בגדים בלבד. 

פטנטים שיסייעו לכם להשיג סידור פנימי נכון

ואם אתם מעוניינם לחסוך מעצמכם התכופפות מייגעת הרי שמומלץ להציב מגשים נשלפים בחלקיו התחתונים של הארון. ניתן להרכיב מנגנון של שליפה מלאה במגירה, המאפשר לנו לראות את תכולת המגירה במלואה. ניתן להוסיף בתחתית הארון גם מגשים עמוקים וגבוהים המתוחמים בגדר כחלק של חלוקה פנימית נכונה, אלו נקראים מגשי גלריה, והם יעילים מאוד להנחתם של תיקים. 

בנוסף, ישנה את אפשרות מגירת הנעליים, או "המדף הנשלף", פתרון טוב ויעיל לאלה שמתכננים לשים את הנעליים שלהם בארון. זהו מדף המתפקד כמגירה עם גדר והוא פתוח ולא סגור, כדי למנוע הווצרות ריחות לא נעימים בארון. מש נעליים הוא אחד הפריטים שללא ספק מסייע לסדר את הארון, ואת החדר בכלל. לכן מומלץ להניחו בתחתית הארון, ולהקדיש לו את מלוא המדף התחתון האפשרי כך שיספיק לשמונה זוגות ומעלה.

לייעוץ מקוצעי ממעצב תוכלו להתקשר אלינו או להשאיר פרטים ונשמח לעמוד לשירותכם במתן פתרונות יצירתיים שתאימו לכם במיוחד.